Як правильно вибрати трактор....

 

Враховуючи постійні питання при купівлі трактора ми спробуємо систематизувати Ваші потреби з можливостями сучасних тракторів. Отже, вибираючи трактор, Ви маєте визначитись на яку площу берете та для якої роботи.
Якщо Вам потрібно обробити невеликий присадибний ділянок, а використовувати мотоблок важко, для ефективного вкладання коштів необхідно вибирати невеликий та недорогий міні трактор, який має бути достатньо маневреним. Таким крітеріям найбільш відповідає міні трактор Xingtai 120D  Cінтай 120Д  Це повноцінний трактор, що має металевий корпус, одноциліндровий дизельний двигун з безпечним електростартерним пуском, триточечний навісний механізм, ВВП (вал відбору потужності) з швидкістю обертання 540 об/хв, роздільні гальма, понижені передачі. Такий трактор може орати, культивувати, боронувати, мульчурувати (культивувати грунтофрезой) саджати та викопувати картоплю, сіяти зернові та овочеві культури, перевозити вантаж до1,5т та ін. на площі до 1Га. Якщо Ви хочете мати запас потужності або обробляти до 2Га землі, можемо порадити Xingtai 160D, Xingtai 180N (неіржавіючий корпус зі скловолокна). Якщо ж у Вас землі до 5Га, Вам потрібен міні трактор Xingtai 200 або Xingtai 220 (регульована передня колія), ці трактори мають двоциліндровий дизельний двигун з безпечним електростартерним пуском.
Якщо ж Ви починаючий фермер або професійно займаєтесь обробкою землі і сумарна площа обробляємої землі перевищує 7 Га Вам потрібен трактор потужнітю 24 к.с. (трактор типу Т25) В цьому класі є багато тракторів різних виробників: ДТЗ, Jinma, Foton (Фотон), Europard (Європард Европард), DW (ДВ), Weituo (Вейтуо), Dong Feng,
Всі ці міні трактори мають вертикальний, 3-циліндровий 4-тактний дизельний двигун з водяним примусовим охолодженням безпосереднім упорскуванням та безпечним електростартерним пуском, блокування дифференціалу, роздільні гальма, 2-швидкісний ВВП, ручне керування подачі палива, відключаємий передній привід (у повноприводних). Такі трактори діляться на повноприводні (в народі їх називають передньоприводні) та задньоприводні. В чому суттєва різниця між ними? Повноприводний трактор (задній та передній мост ведучій) має більшу вагу та більше тягове зусилля. Але задньоприводні (тільки задній мост ведучій) мають суттєво більший кліренс та регулюєму передню колію. Тобто, якщо Ви берете трактор більше для основної обробки грунту — обирайте повноприводний. Якщо ж Вас цікавить, в основному, міжрядна обробка — найкращій вибір — задньоприводний. Тепер, давайте розберемося у відмінностях тракторів кожного з вирибників, найпоширеніших в Україні:
Dong Feng (в народі називають по різному: Донг фенг, донгфенг, донфен...) Один з лідерів світового тракторобудування, перший в Україні трактор в цьому класі китайського виробництва. Трактори цієї марки мають просту конструкцію, лаконічний дизайн та «стислу» панель приладів. В Україні представлено декілька моделей: Dong Feng 240, Dong Feng 244, Dong Feng 244Е, Dong Feng 354, Dong Feng 404, Dong Feng 244 з кабіною, Dong Feng 404K. Якщо до конструкції самих тракторів суттєвих претензій майже немає, то кабіни Dong Feng взагалі не пристосовані до нашої зими (взагалі не герметичні) та при роботі трактора дуже гримлять.... В Україні найбільш поширені моделі Dong Feng 240, та Dong Feng 244. Ці моделі оснащені 4-ступінчатою КПП. Є до цих тракторів і деякі зауваження: мастило гідравлічної системи береться з коробки КПП (в коробці має бути мастило високої якості та густе, в гідравліці навпаки — рідке...) Вихід гідравлічної системи взагалі не обладнано роз’єднувальною муфтою, відсутня електрична розетка, жорстке крісло, ручка перемикання знаходиться надто близько до передньої панелі (багато людей жаліються на те, що при перемиканні швидкості рукою б’ються об панель) та слабка корзина зчеплення.
Jinma (в народі називають по різному: джінма, джимма, джима) Один з лідерів світового тракторобудування, який своїми новітніми розробками та постійним вдосконаленням своєї продукції «погрожує» витіснити визнані світові марки. Завод Jinma представив в Україні такі моделі: Jinma 220, Jinma 224, Jinma 240, Jinma 244, Jinma 244Е, Jinma 244В, Jinma 244С, Jinma 354, Jinma 404. Та в процесі есплуатації на теренах України трактори Jinma одразу перехопили лідируючі позиції у тракторів Dong Feng за свої беззаперечні переваги: окремий бак для мастила гідравлічної системи, має не тільки гідровихід обладнаний швидкорозривною муфтою (як в тракторах Foton) а ще й гідровхід, також обладнаний швидкорозривною муфтою, електричну розетку для причіпного обладнання, універсальну електричну розетку (наприклад, для зарядного пристрою на мобільний телефон, електричний компресор та ін.), датчик мотогодин (що дуже важливо для визначення витрати палива на 1Га роботи, терміну роботи фільтрів та ін), найпотужніший електростартер з редуктором (з представлених в Україні тракторів в цьому класі, що дає більший обертовий момент при запуску дизельного двигуна, особливо в холодну пору року), вимикач мінусового контакту аккумулятора, зручну, зрозумілу панель перемикачів з підсвіткою вночі. Окремо слід звернути увагу на трактор Jinma 244В. Маючи всі вищеперераховані переваги, цей трактор має покращену коробку з формулою (3+1)х4, що дає наднизькі швидкості (особливо потрібні при обприскуванні спеціальними сумішами, саджанні та посіву певних видів культур та ін.), дводискове зчеплення (це дає напівзалежність ВВП, тоді як з однодисковим - ВВП повністю залежне), ідеально підходить для роботи з фронтальним навантажувачем під трактори потужністю 25 к.с. Що стосується кабін на тракторах Jinma — вони герметичні, мають якісне опалення, багато вікон що відкриваються, двері мають спеціальний пристрій для обдування тракториста в жарку пору року за рахунок зустрічного потоку повітря, магнітолу (відтворює музику навіть від флешки або карти пам’яті мобільного телефону). Недоліком тракторів Jinma можна назвати жорстке крісло (утім як і в тракторах Dong Feng)
Трактори ДТЗ — найсучасніші трактори, що втілили в собі всі переваги існуючих тракторів в Україні. Всі трактори ДТЗ мають підвищений рівень комфорту - крісло на амортизаторах, меншу вібрацію при роботі. Пристосовані до будь якого навісного обладнання: плуг, дискова борона, зубова борона, грунтофреза, культиватори як суцільної обробки так і міжрядної, картоплесаджалка, картоплекопачка як грохотного типу так і транспортерного типу, сівалка овочева, сівалка зернова, розкидач добрив, стеблеподрібнювач, бур, подрібнювач гілок, граблі, сінокосарка сегментно-пальцева, сінокосарка роторна, газонокосарка, прес-підбирач, причіп вантажопід’ємністю 2т, 3т, 5т, лопата-відвал (для відкидання снігу та сипучих матеріалів), лопата-скребок, фронтальний навантажувач, навісний екскаватор та багато ін.
Якщо Ви фермер і маєте більше 10 Га землі, радимо брати трактор потужністю 35 к.с. або 40 к.с. В цьому класі є трактори Dong Feng 354 (має 3-циліндровий двигун, гідропідсилювач колонки руля), Jinma 354 (має 3-циліндровий двигун, гідропідсилювач колонки руля, комбіновану панель приладів, повітряний компресор) DW 354 (має кабіну з опаленням, 4-циліндровий двигун, гідропідсилювач колонки руля), Jinma 404 (має кабіну з опаленням, 3-циліндровий двигун, гідропідсилювач колонки руля, дводискове зчеплення, комбіновану панель приладів.)
Якщо Ви обробляєте до 20 Га, Вам потрібен трактор потужністю 45 к.с. В цьому класі єдиний достойний трактор ДТЗ 454. Він має теплу простору комфортну кабіну, 4-циліндровий двигун, гідропідсилювач колонки руля, дводискове зчеплення, комбіновану панель приладів, розвинену коробку передач з формулою 8+4, 2 гідроовходи, 2 гідровиходи, електричну розетку.