За трактором — на вулицю Ранкову!

 

Нинішньої пори в магазині “Агротехніка”, що в районі цукрового заводу в Луцьку, відвідувачів багато. Завершуючи збирати врожай, люди думають про рік наступний, про те, як полегшити обробіток землі. А в магазині на вулиці Ранковій вибір техніки такий, що очі розбігаються. І кредитна політика Банку, з яким співпрацює магазин, для покупців сприятлива.
Міні-трактори китайського виробництва для багатьох господарів-одноосібників — найбільш підходяща техніка, щоб обробляти власні земельні паї. І ціна прийнятна.
— Хазяйнуємо на шести гектарах. Тримаємо дві корови, дві свиноматки, багато птиці. Завжди з базару є свіжа копійка, за ранню картоплю літом трохи заробили, за зерно, буде щось і за цукор. А тут прочитали, що трактор можна взяти в кредит, а відсоткову ставку відшкодують з бюджету. Сума на перший внесок у нас є, а далі якось будемо стягатися по дві—три тисячі щомісяця, — розмірковував один із потенційних покупців — Іван Тищук із Рожищенського району, приглядаючись до облюбованого трактора.
З’ясувалося, що чоловік уже побував у кількох фірмах, які займаються реалізацією сільськогосподарської техніки. Але взяти у кредит трактор не вдалося, бо в Івана Тищука не було довідки про доходи. У сільраді на папері засвідчили, що він має землю і господарство. А доходів сільської сім’ї ніхто не обліковує, то ж і довідки відповідної нема у кого просити.
— Про таку проблему нам говорили десятки відвідувачів магазину, прицінюючись до тракторів. Тому спільно з представниками Банку ми задумались над її вирішенням. З Банком співпрацюємо шостий рік, завжди знаходили порозуміння. От і цього разу людям пішли назустріч. Тепер нашим покупцям для оформлення кредиту треба представити паспорт, ідентифікаційний код, довідку про наявність земельної ділянки, і банк, навіть за відсутності довідки про доходи, може вирішити питання позитивно. Трактори у нас коштують від 30 до 50 тисяч гривень. Є гарантія, пропонуємо і навісне обладнання, і доставку. То ж і покупців у нас тепер стає щораз більше,— розповідає генеральний директор Олександр Степанюк.
Додатковим стимулом для селян стала обласна програма, яка передбачає відшкодування відсоткової ставки на придбання тракторів, що мають тяговий клас 0,9 та менше, причіпного інвентарю. Покупець, вибравши у магазині техніку, бере рахунок, оформляє з представником Банку кредитну угоду, графік погашення кредиту, довідку-розрахунок, де вказується сума, що має відшкодовуватися за рахунок компенсації з обласного бюджету, і звертається в головне управління агропромислового розвитку. Там заяву покупця розглядатиме комісія з питань пільгового кредитування.
Продавці-консультанти дають вичерпні відповіді на усі запитання стосовно технічних характеристик новеньких міні-тракторів “Джонгфенг”, “Сінтай”, “Джинма”, “Фотон”, “ДТЗ”. Є попит і на мотоблоки “Зірка”, “Фермер”, “Нева”, “Білорусь”. Селянам техніка вкрай потрібна. Запрягати коника і господарювати дідівськими методами сьогодні не вигідно. Треба запроваджувати сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур, а без трактора на селі — як без рук.
Тож і чекає новенька техніка своїх господарів. Адреса магазину: м. Луцьк, вул. Ранкова, 26-а (район цукрового заводу, “Боніти”). Добратись можна маршрутками №№ 4, 9-а. Тел. (0332) 76-97-32, моб. 093 7539914